Masaż, czyli manualna technika odkształcania tkanek, jest to bardzo skuteczna metoda terapeutyczna. W naszej ofercie rehabilitacji znajduje się między innymi masaż leczniczy i masaż sportowy. Wykonuje je wykwalifikowany fizjoterapeuta, który bazuje na rozwijanych przez lata umiejętnościach manualnych i bogatej wiedzy zdobytej podczas kursów i w czasie studiów.  Zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych zabiegów.

Masaż leczniczy  – Gdańsk

Masaż leczniczy jest zabiegiem o dużej intensywności. Fizjoterapeuta koncentruje się głównie na mięśniach i okolicach objętych bólem, stosując głównie techniki masażu klasycznego:

  • głębokie głaskania,
  • rozcierania,
  • ugniatania,

Tego rodzaju masaż pozwala zwiększyć  dopływ krwi do masowanego miejsca, dzięki czemu proces leczenia następuje szybciej. Każdy pacjent wymaga indywidualnego traktowania, dlatego częstotliwość oraz ilość zabiegów jest dobierana w zależności od jego potrzeb.

30 min – 60 zł

Masaż sportowy – Gdańsk

Od wielu lat masaż sportowy jest niezbędnym elementem w procesie treningowym sportowców, stanowiąc nierzadko m.in. uzupełnienie rehabilitacji sportowej. Z uwagi na przewagę technik rozcierania i ugniatania oraz inny wkład siły i energii, różni się od masażu klasycznego. Chociaż wyróżnia się wielokierunkowym działaniem, masaż sportowy ma przede wszystkim właściwości regenerujące. Pomaga wyeliminować skutki zmęczenia wywołane fizycznym wysiłkiem. Masaż rozluźnia mięśnie i skutecznie zapobiega ich późniejszym uszkodzeniom. Z tego powodu stanowi nieodzowny element sportowej odnowy biologicznej.

Poza funkcją regeneracyjną, masaż sportowy może odgrywać też rolę rozgrzewającą, leczniczą, rozluźniającą, a ponadto rozszerza zdolności czynnościowe, podwyższa zdolność mięśni do działania. Wszystko zależy od jego rodzaju, czyli od tego, w którym momencie treningu jest wykonany oraz w jaki sposób.

30 min. – 60 zł
60 min. – 100 zł